Tvorba www stránek pro začátečníky


Cílem kurzu není změnit začátečníky v profesionální tvůrce webů, ale ukázat ucelený pohled na tvorbu www stránek. Kurz tedy není vhodný pro profesionální webdesignery.
Kurz účastníky provede praktickými kroky nutnými pro přípravu, tvorbu i následnou správu www stránek. Představí jak základní pojmy z oblasti webů, tak procesy tvorby a charakteristiky správné www stránky.
Účastník dostane základy pro schopnost rozhodovat se v oblasti webů podle potřeb firmy, aniž by se nechal zmást spoustou cizích slov při jednáních s dodavateli. Bude schopen vybrat vhodnější dodavatele nebo efektivněji nakládat s prostředky na www stránky.
Pokročilejší uživatel bude schopen sám účelně využít volně dostupných nástrojů na tvorbu webu a nebude se muset za výsledek stydět.

Možný obsah kurzu

  • Základní přehled v problematice webů
    • Vysvětlení základních pojmů, služeb a vzájemných vztahů. Týká se např. domény, hostingu, statický a dynamický web, vztahy mezi tvůrcem, správcem webu, správcem hostingu,…
  • Osvětlení pojmů a jejich důležitosti pro „správný“ web. Pojmy jako SEO, SEM, responzivní design, copywriting, UX, přístupný web, …
  • Postup a důležitost jednotlivých kroků před a při tvorbě webu (bez vlivu zda svépomocí či dodavatelsky).
  • Možnosti tvorby webu (vlastní tvorba, využití hotových nástrojů zdarma i placených, zajištění dodavatelsky).

Cílová skupina

Živnostníci a malé firmy, které často řeší webové stránky dodavatelsky či chtějí oblasti www stránek lépe poznat.
Domácí uživatelé, členové spolků a zájmových sdružení, kteří chtějí svou činnost prezentovat na internetu s minimálními náklady.